Poznejte OKOLÍ

Follow Us

Město Nová Paka leží v okrese Jičín v Královehradeckém kraji. Ve městě žije přibližně 9000 obyvatel. Historie města sahá až do poloviny 14. století, proto zde najdeme řadu významných pamětihodností (Paulánský klášter, Farní kostel sv. Mikuláše, dřevěný řeckokatolický chrám přenesený z tehdejší Podkarpatské Rusi, Suchardův dům – muzeum města, Novopacký pivovar). Městské kulturní středisko ve spolupráci s Městskou knihovnou a kinem pořádá každoročně řadu akcí s různým zaměřením. Kromě kulturních akcí a památek najdeme ve městě nebo v jeho blízkém okolí také sportovní vyžití. U obce Stará Paka je vybudována sjezdovka s lyžařským vlekem. Západně nedaleko města je malé sportovní letiště. Městem prochází také několik cyklistických tras, po kterých se můžeme vydat do okolních lesů. Nová Paka je výchozím bodem celé řady turistických značených tras. Na jihozápad od města byla vybudována malá vodní nádrž Jahodnice, která je určena především k rekreačním účelům. Východním směrem leží oblast přírodního parku Sýkornice.

Výstřižek.PNG

KOMPLETNÍ

OBČANSKÁ

VYBAVENOST

Městské muzeum Nová Paka.PNG

obchody

pošta

restaurace

Nová_Paka_radnice.jpg

lékárna

nemocnice

školy

stredisko-130-3.jpg

sportovní

a ski

areály

Ve městě je kompletní občanská vybavenost – zavedené obchody, vyhlášené restaurace, pošta, lékárna, zdravotnická zařízení, nemocnice, mateřské a základní školy či hypermarket, vše v pěší dostupnosti 10 minut. Pro sportovní vyžití jsou občanům k dispozici komfortní sportovní areály. Např. podkrkonošský ski areál "Máchovka" Nová Paka s vedlejším zimním stadionem využijete v zimní sezóně lyžování sjezdové i běžecké, lední hokej, krasobruslení a veřejné bruslení. Sportovní centrum nabízí squash, bowling, tenisové kurty, plážový volejbal. Vyhlášené je také moderní aquacentrum.

 

Dopravní obslužnost je vynikající – autobusové i vlakové spojení Hradec Králové (50 km), Jičín (15 km), Praha (100 km), Vrchlabí (20 km), Špindlerův Mlýn (38 km). Vzhledem k velmi dobré dopravní obslužnosti je v dosahu široká možnost pracovních příležitostí v různých oborech.